Pagina 1 van 1
electronische ontsteking
Geplaatst: ma 29 dec 2014, 19:01
door pietjedaf
Hallo
Als je een benzine blokje 2.25 lw 88 met normale ontsteking, maar wel op 24 volt boord spanning om wil bouwen met een electronische ontsteking waar moet ik dan rekenschap mee houden!
Wat is evt de beste keuze?
Vrg
Pietjedaf
Re: electronische ontsteking
Geplaatst: ma 29 dec 2014, 20:37
door Erik.
Hallo Pietjedaf,
Heb een S 3 88 ex Abl is 24v, ook ik wil van de "slechte" militaire ontsteking af, mij werd door mensen op dit forum aangeraden eens een kijkje te nemen naar een Edis ontsteking met megajolt uitbreiding.
[ollr.createaforum.com]
[gunsandrovers.yuku.com]
Ook op dit forum kun je hier iets over vinden.
De Edis 4 met toebehoren heb ik al liggen van de sloop, na dat mijn ombouw van 4x2 naar 4x4 is voltooid ga ik aan de ontsteking beginnen.
Groet,
Erik.
(L)
Re: electronische ontsteking
Geplaatst: ma 29 dec 2014, 22:13
door Johan
Die van Rega bevalt mij goed. Schijnt er ook in 24V-versie te zijn. [www.regaparts.nl]
Re: electronische ontsteking
Geplaatst: di 30 dec 2014, 16:08
door Marc-my-Words
Pietjedaf,
Als je het erg mooi, goed en makkelijk (maar niet goedkoop) wilt is er ook nog 123-ignition.
Met een standaard 12V versie moet je één draad met tussen de 4 & 20 V voeden, hij trekt 20-50 mA, dus heel weinig, bijna ieder universeel USB omvormertje of vergelijkbaar ding volstaat. Of je doet extra duur en je bestelt een 24 V versie a € 30 extra.
Verder meldt mijn "doorgaans goed geïnformeerde bron":
De bobine kan wel gewoon op 24V aangesloten zijn/blijven, doordat de 123 de bobinestroom (dwell) automatisch regelt kan ook de soms gemonteerde voorschakelweerstand van de bobine vervallen. De enige eis aan de bobine is dan dat die een primaire weerstand van minstens 2Ohm heeft in plaats van 1Ohm bij 12V maar aangezien bobines voor 12V meestal meer dan 3Ohm zijn is dat zelden een beperking. Zo kan je dus zelfs zonder voorschakelweerstand een gewone 12V bobine gebruiken en die op 24V aansluiten met een 123ignition, dan heb je ook nog een extra krachtige vonk bij lage accuspanningen, bv tijdens het starten bij koud weer.
Marc
1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 31/12/2014 11:16 door Marc-my-Words.