Pagina 1 van 1

Freelander klonk

Geplaatst: do 28 aug 2014, 10:36
door Benno
Groep,

even jullie mening over een Freelander. Ik rijd al vijftien jaar met landrovers maar heb geen ervaring met de freelander. Ik ben aan het kijken naar een freelander erbij voor normaal verkeer. Nu heb ik een exemplaar gezien wat er vrij aardig uitziet. 2.5 l V6 automaat. Alleen heeft die iets wat ik niet herken of vertrouw. Als ik de bak voor of achteruit schakel hoor je een klonk in de aandrijflijn. (ach dat heeft mijn disco ook en dat gaat al heeeeellll lang goed). Als ik dan echter onder de auto kijk zie ik het achter differentieel kantelen zowel in de aandrijflijnrichting (linksom/rechstom) maar ook in de draairichting van het wiel (vooruit achteruit). Nu ben ik alleen starre assen gewoon onder de Landrover dus heb geen idee of het kwaad kan en of een dure fix is. de auto is niet te duur dus als het goed te repareren is dan durf ik het wel aan. Ik kan best veel zelf aan maar ben niet bekend met de Freelander.

Graag jullie inzicht ?

benno

Re: Freelander klonk

Geplaatst: vr 29 aug 2014, 12:08
door Benno
Niemand die me iets zinnigs kan vertellen over bijgeluiden in de aandrijflijn van een Freely ??

Benno

Re: Freelander klonk

Geplaatst: vr 29 aug 2014, 13:04
door Crazy-G
Hi Benno kan zijn dat de diff ophangrubbers versleten zijn, als het bij een bedrijf is, laten vervangen, anders zelf doen, is niet zo duur of moeilijk zelf te doen.

Kosten compleet € 67,00 incl.btw. voor alle drie bij Budget-Parts Gouda.

Even uurtje? sleutelen en klaar . . . . . weg klonk.

Gert-Jan.

Re: Freelander klonk

Geplaatst: za 30 aug 2014, 01:33
door richard78
Niet om je bang te maken. Maar bij de eerste serie komt het ook wel eens voor dat de laspunten in het chassis achter doorbreken, Dan heb je daar dus speling en dat hoor je. Is blijkbaar niet erg duur om te laten repareren. Maar ik heb er geen ervaring mee en heb het alleen van horen zeggen.

Bij mij hoor je ook een klonk als je schakelt maar dat komt door wat speling in de aandrijflijn. Daar rijd Vosje al jaren mee zonder problemen.

Richard78

Series III 109 2.25D 1978 Viatora aka Torretje
Freelander 1.8i 2000 Reinaard de vos aka Vosje
Als er genoeg wilskracht is kan alles!

handtekening.jpg --> mod_embed_images_loadimage('33ad1484c41b57c409952e248ddb59ce', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', 'http://rhijmer1.home.xs4all.nl/Landrover/slides/handtekening.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', '', 17282302, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Re: Freelander klonk

Geplaatst: za 30 aug 2014, 15:01
door Benno
Bedankt voor de input mensen. Kan ik wat mee.

Benno