Pagina 1 van 1
Afstellen in het Nederlands
Geplaatst: di 19 aug 2014, 21:54
door piet
ik heb nu mijn 2.5 benzine in m'n 90 ingebouwd en heb hem gestart en hij wordt snel heet en ook goed heet als ik er mee rijdt dan is het in 10 min. de temp maximaal op de meter (meter en sensor zijn goed)
nu wil ik de ontsteking graag afstellen maar ik kom er niet uit, ik heb een stroboscoop met toerenteller en als ik 2000 toeren aanhoud en dan de vacuumslang los kom ik niet eens in de buurt van de merk tekens
de merktekens op de poelie staan bij mij denk ik op 6 graden voor en 6 na.
kan iemand mij eenvoudig vertellen hoe ik te werk moet gaan ??
ik heb geprobeerd te zoeken op deze pagina maar dat wil niet. (misschien ligt dat aan mij in instellingen ? )
Re: Afstellen in het Nederlands
Geplaatst: di 19 aug 2014, 22:27
door Dirk109
Piet je kan de merktekens eenvoudig controleren door te kijken op welk punt de zuiger van cylinder een(1) bovenin staat in de compressieslag.(blaast dan)
Ik doe dit zelf altijd door voorzichtig een potlood oid in het bougiegat te steken en te voelen of de zuiger geheel omhoogstaat.Je weet dan in ieder geval of het merkteken goed staat en wat je aan kan houden.
Wel vreemd dat hij zo heet wordt.(klepen gesteld en thermostaat goed?)Zelfs als ik de mijne heel fout afstel wordt hij nog niet zo snel heet.Is je radiateur ook geheel warm onder en boven?
Als de motor goed loopt en goed oppakt kan hij niet zo verkeerd staan dat hij zo heet wordt.
Als ik een blok afstel zet ik hem eerst ongeveer goed tot hij loopt.Dan draai ik voorzichtig aan de verdeler tot hij net wat sneller gaat lopen stationair en draai hem dan heel iets terug.Dan staat hij altijd goed voor lpg en dat werkt altijd goed bij mij.Ik controleer later dan nog even met de strobo of de vervroegers goed werken en dan is het klaar voor proefrit.
Bij de proefrit luister ik eerst goed of als goed loopt en oppakt en later probeer de topsnelheid en trekkracht onderin.Als dit alles goed is laat ik het zo staan.
Misschien is dit niet de manier van een topmonteur maar zo heb ik er al div afgesteld en dat gaat altijd goed.
Dirk 109- 2.25 LPG/Benz.
Foto-YP4QIQ3Z-D.jpg --> mod_embed_images_loadimage('156a8e3af6339a06e014affaa74d2054', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-YP4QIQ3Z-D.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-YP4QIQ3Z-D.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-YP4QIQ3Z-D.jpg', '', 17272650, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Re: Afstellen in het Nederlands
Geplaatst: di 19 aug 2014, 22:31
door piet
ik heb gister ongeveer 5km gereden en toen ik terug kwam knipperde ook het oliedruk lampje een paar keer misschien is er iets anders aan de hand ?
Re: Afstellen in het Nederlands
Geplaatst: di 19 aug 2014, 23:46
door Dirk109
Als het oliedruklampje knipperde zou ik even kijken of de oliepomp en smering wel in orde is.Dit kan bij te weinig smering ook een te hete motor opleveren.
Als hij te warm is gelopen door te weinig smering is er misschien wel meer schade.Zit er wel voldoende olie in je blok en misschien kan je de oliedruk schakelaar vervangen voor een nieuw exemplaar zodat je in ieder geval zeker weet dat deze goed is.
Knipperde het lampje met stationair toerental? Dat gebeurd bij mij ook wel eens dan is oliedruk op moment aan de krappe kant en is volgens mij niet zo erg.
Ik zou eerst maar even kijken of er genoeg smering is onder het kleppendeksel.
Dirk 109- 2.25 LPG/Benz.
Foto-YP4QIQ3Z-D.jpg --> mod_embed_images_loadimage('60e25f73ea4b0196ed4478a5dd0c3ef5', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-YP4QIQ3Z-D.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-YP4QIQ3Z-D.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-YP4QIQ3Z-D.jpg', '', 17272728, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Re: Afstellen in het Nederlands
Geplaatst: wo 20 aug 2014, 14:51
door piet
Olie pomp is nieuw dus ga ik van uit dat die goed werkt, er is voldoende olie boven in het blok,
als het klepdeksel eraf is zie ik het hier en daar omhoog komen/ spetteren.
was inderdaad toen ik terug kwam en hij even stationair draaide dat het lampje knipperde...
Re: Afstellen in het Nederlands
Geplaatst: wo 20 aug 2014, 23:43
door Dirk109
Ok dat zal niet het probleem zijn.Je kan nog even naar de thermostaat kijken of die wel open gaat.
Voel eens aan de slangen van de radiateur zijn deze boven en onder even warm?
En wordt je blok eigenlijk wel te warm?Na een leuk ritje mag hij best wel goed warm worden.
Anders het bovenste dode punt punt bepalen van cylinder een en dan de merktekens nakijken of nieuw merkteken maken en hierop afstellen dan moet het goed zijn.
Dirk 109- 2.25 LPG/Benz.
Foto-YP4QIQ3Z-D.jpg --> mod_embed_images_loadimage('88e5445ff7efd561094da9d1f9346570', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-YP4QIQ3Z-D.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-YP4QIQ3Z-D.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-YP4QIQ3Z-D.jpg', '', 17273570, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Re: Afstellen in het Nederlands
Geplaatst: do 21 aug 2014, 00:20
door G-men (Gargamel)
Dome vraag misschien, maar in de vraag van de PB staat dat je bij 2000 toeren de vacuumslang lostrekt en dan kijkt hoe de afstelling is...........
Je stelt hem hoop ik toch wel af terwijl hij stationair draait ??
Re: Afstellen in het Nederlands
Geplaatst: do 21 aug 2014, 09:45
door piet
ik weet eigenlijk niet hoe je hem moet afstellen dat is eigenlijk ook mijn voornaamste vraag ik heb een digitale stroboscoop met toeren teller en dan....
in het boek stond geloof ik iets van 2000 tpm en dan 16 graden ?
de motor zelf wordt zeker goed heet en de slangen en radiateur ook dus het koelsysteem werkt denk ik wel.
is het wat om de compresie te testen of heb ik daar niks aan ?
Re: Afstellen in het Nederlands
Geplaatst: do 21 aug 2014, 12:19
door G-men (Gargamel)
Met alle respect, als je niet ongeveer weet hoe het afstellen werkt, dan is het misschien betere iemand te zoeken die dat wel weet.
Een verkeerde afstelling kan ernstige motorschade veroorzaken, warmlopen; maar ook pingelen....
Afstellen van de motor doe je bij een stationair toerental, dus iets van 750-800 toeren. Dat je bij 2000 toeren een vervroeging van 16 graden meet is niet heel raar.
Vacuumslang van de verdeler losmaken en afdoppen, zodat er geen valse lucht in de carburateur gezogen wordt.
Dan met de stroboscoop de motor afstellen op een 6-7 graden voorontsteking. Precieze cijfer weet ik niet voor de 2,5; maar zal er niet heel ver vanaf liggen. (DIrk... ???? )
Gerrit
>> Landrover => Changing drivers into mechanics for over 60 years !! <<
Re: Afstellen in het Nederlands
Geplaatst: do 21 aug 2014, 19:09
door piet
ja o.k dat gaat wel lukken denk ik maar als ik de motor stationair ga afstellen dan krijg ik hem niet in de buurt van die 6 graden..
dan slaat hij af
Re: Afstellen in het Nederlands
Geplaatst: do 21 aug 2014, 20:22
door G-men (Gargamel)
Als ie alleen bij hogere toerentallen blijft lopen, dan is er waarschijnlijk iets mis met het brandstofmengsel.
Kun je hem niet bijstellen met de stationair schroef ??
Goede kans dat daar iets fout zit; of het merkteken is fout op de poelie. Dirk had al omschreven hoe je dat kon nakijken. .
Re: Afstellen in het Nederlands
Geplaatst: do 21 aug 2014, 23:53
door Dirk109
Piet, als je gaat afstellen moet je er zeker van zijn dat alle andere afstelmogelijkheden aan je motor juist zijn;kleppen stellen, brandstofmengsel ok, luchtfilter schoon, en nergens valse lucht door een kapotte slang oid.(Brandstof mengsel kan je ook wat aan kleur van bougie's zien of het aardig goed is).
Ik zou ook nakijken of je bovenste dodepunt van cyl 1 overeenkomt met het merkteken op je poelie.Inderdaad is het meestal een aantal graden voor(tussen 3 en 6) bdp benzine en bij 2000 toeren kan het goed al 16graden zijn.Ik werk altijd met de 2,25 en zou de onstekings curve moeten nakijken voor de 2,5.
De getallen in de boeken zijn altijd mooi om een beetje aan vast te houden echter in de praktijk is het vaak anders en moet je toch afstellen op gehoor en werkbaarheid.
Als hij inderdaad erg laat staat kan hij gaan pingelen en dit kan enstige motorschade veroorzaken.
Waar staat je Landrover, als hij bij mij in de buurt staat kan ik er misschien wel een keer naar kijken, luisteren?Ik woon midden nederland omgeving Tiel.
Dirk 109- 2.25 LPG/Benz.
Foto-YP4QIQ3Z-D.jpg --> mod_embed_images_loadimage('ff4750c0d7329a346506eef30356ddc0', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-YP4QIQ3Z-D.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-YP4QIQ3Z-D.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-YP4QIQ3Z-D.jpg', '', 17274603, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Re: Afstellen in het Nederlands
Geplaatst: vr 22 aug 2014, 20:55
door piet
ik woon in friesland, ik heb gister het klependeksel er nog afgehad en er lekt koelwater door een scheurtje in de kop.
ik denk dat de kop stuk is dus dat zal het probleem zijn denk ik, ga als ik tijd kan vinden de cilinderkop maar demonteren en kijken of er verder nog wat loos is...
Re: Afstellen in het Nederlands
Geplaatst: vr 22 aug 2014, 23:47
door Dirk109
Ja dat is een heel ander probleem, weet je zeker dat het een 2.5 is? is wel belangrijk als je een andere kop gaat zoeken oid?
Je kan het aan het motornr zien.
Dirk
Re: Afstellen in het Nederlands
Geplaatst: za 23 aug 2014, 00:01
door piet
ja het is een 17h...
Re: Afstellen in het Nederlands
Geplaatst: za 23 aug 2014, 00:25
door Dirk109
Goed adres voor koppen...