Pagina 1 van 1

Voertuig ingericht als rijdende werkplaats

Geplaatst: zo 29 dec 2013, 16:57
door Michael
Hoi, heb net ff zitten zoeken o
Op de site van de belastingdienst. En heb iets interessants gevonden.
Als je auto inricht als werkplaats met een vaste werkbank en gereedschap wat permanent in de auto blijft kan je in aanmerking komen voor het kwart tarief.
Je moet foto's maken van de inrichting en die opsturen en niet meer dan 60 dagen per jaar op de weg gebruiken.
Ik heb verder niets gelezen over verplicht omkeuren door de rdw. Of stahoogte, of maximaal aantal zitplaatsen.
Misschien het proberen waard. Je kan gewoon op volle snelheid blijven rijden op de snelwegen.

Heeft er iemand dit al eens geprobeerd?

Een werkbank maken, bankschroef erin, ladekast met gereedschap, lasapparaatje, compressor erin en klaar. Is allemaal nog nuttig spul ook als je vaak en zwaar gaat offroaden

Het kwart tarief geld ook voor werktuigen... Je mag dan ook 60 dagen gebruik maken van Nederlands wegen net. Alleen moet je voertuig bewijsbaar zijn ingericht als werktuig..... Ik weet alleen niet precies wat ze hier mee bedoelen.

Een hefbak erin om je dakgoot schoon te maken of takken te snoeien? Of een lasaggegraat erin, of een grote waterpomp voorop, of zal een lier al voldoende zijn. Misschien een sneeuwschuiver of veeg installatie erop?.
Iemand een idee?
Ombouwen van diesel naar benzine blijft wel goedkoper met 120 euro Max per jaar, maar als je in de winter ook perse de weg op wil dan is bovenstaande misschien wel bruikbaar!

Re: Voertuig ingericht als rijdende werkplaats

Geplaatst: zo 29 dec 2013, 17:12
door defendertje90
Als dit waar is dan is er nog een leuke opening.

Compressor heb ik er al in, in de vorm van endless air. Dus 230L/min en een tank van 20L op 10 bar. Leuk genoeg voor een luchtsleutel of banden op pompen.

Werkbank zit er ook zo in en gereedschap ligt er al in (permanent).

Maar inderdaad wat verstaan ze eronder.

Re: Voertuig ingericht als rijdende werkplaats

Geplaatst: zo 29 dec 2013, 17:23
door cep
geldt volgens rdw site voor nieuwe en invoervoertuigen, dus dat gaat hem denk ik niet worden

groet cep

Re: Voertuig ingericht als rijdende werkplaats

Geplaatst: zo 29 dec 2013, 18:28
door Disco
voor invoer: 110 linkje
130 linkje
Er staan erbij die ook de mogelijkheid van een camper hebben
Jo

Re: Voertuig ingericht als rijdende werkplaats

Geplaatst: zo 29 dec 2013, 18:58
door Erik750SF
Kijken jullie dan ook even bij rijdende winkel?

Rijdende winkels zijn motorrijtuigen met een ruimte die als winkel is ingericht. Als deze ruimte uitsluitend als winkel wordt gebruikt, komt u in aanmerking voor een verlaagd tarief. Om voor het verlaagde tarief in aanmerking te komen, moet u een schriftelijk verzoek indienen. In het verzoek toont u aan dat het een rijdende winkel betreft. Dit kunt u bijvoorbeeld doen met foto's en een aankoopfactuur van de rijdende winkel.

Als u het verlaagde tarief wilt aanvragen, moet u een schriftelijk verzoek indienen bij de Belastingdienst. Gebruik hiervoor het formulier 'Verzoek mrb Bijzonder tarief/Vrijstelling'. U kunt dit formulier downloaden.

Bereken uw motorrijtuigenbelasting

Wilt u berekenen hoeveel motorrijtuigenbelasting u moet betalen, dan kunt u het rekenprogramma starten.

Ik kom op €55...........

Vraag me af of dit kan?

Erik750SF
109 stationwagon 6-cilinder 1979

Re: Voertuig ingericht als rijdende werkplaats

Geplaatst: zo 29 dec 2013, 19:55
door Bart van Dessel
Zijn jullie ook als ondernemer ingeschreven als je zo'n auto wilt rijden?

Gr, bart

Re: Voertuig ingericht als rijdende werkplaats

Geplaatst: zo 29 dec 2013, 20:04
door Dennis
Ik neem aan dat men ook gaat kijken of er een bedrijfje achter zit die dergelijke voertuigen zal gebruiken. Zoals installatie monteur, elektricien, klussenbedrijf enz.
Maar wellicht interessant om eens als alternatief te zien. (Rijdend LARO sleutel/sleep/pech voertuig).

Groeten,

Dennis

RRC EFI & DAF YA-126 Breda

--> mod_embed_images_loadimage('aba513044e701f3e5cc2ea44d30785f7', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=https%3A%2F%2Flh4.googleusercontent.com%2FJh3vNNmA1MPPdvh2FCdstkz8jRmRph3ml-q4TtiiqfA%3Dw725-h207-p-no', 'https://lh4.googleusercontent.com/Jh3vNNmA1MPPdvh2FCdstkz8jRmRph3ml-q4TtiiqfA=w725-h207-p-no', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=https%3A%2F%2Flh4.googleusercontent.com%2FJh3vNNmA1MPPdvh2FCdstkz8jRmRph3ml-q4TtiiqfA%3Dw725-h207-p-no', '', 16927474, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Re: Voertuig ingericht als rijdende werkplaats

Geplaatst: zo 29 dec 2013, 20:37
door Bart van Dessel
Dat bedoel ik, kwestie van de lusten profiteren én de lasten dragen. Komt op hetzelfde neer als het grijs kenteken tarief dat alleen voor ondernemers is bedoeld.

Gr, Bart

Re: Voertuig ingericht als rijdende werkplaats

Geplaatst: zo 29 dec 2013, 22:05
door Anton (Rumble)
Neem dan een takelwagen of een rolstoel auto?

Re: Voertuig ingericht als rijdende werkplaats

Geplaatst: zo 29 dec 2013, 22:12
door Apke
Zo iets vroeg ik me ook al af. Mijn Disco 2 zou je (als ie rijd) ook als werkplaats kunnen zien. Compressor standaard aan boord, gereedschap altijd te vinden en de laadvloer achterin zou je als werkbank kunnen aanmerken .......
Ik ga er vanuit dat ze met deze regeling ook bedoelen dat je bij de werkbank kan staan en dat de inrichting permanent is, zo iets als een service wagen voor vrachtwagens of een ingerichte bus voor de brandweer.

Mooie maas in de wet, maar ik denk dat het niet uitvoerbaar is voor een Series, Defender, enz. Hooguit dat je met een 101 wat kan doen.

Apke
Beheerder PrikkersWinkel

larrie-nu.jpg --> mod_embed_images_loadimage('a01671a7b3e66c923bd0a070661ed7df', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.matteman.nl%2Fimages%2Flarrie-nu.jpg', 'http://www.matteman.nl/images/larrie-nu.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.matteman.nl%2Fimages%2Flarrie-nu.jpg', '', 16927588, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Larrie - Serie III 109 Stawag (in onderhoud)
Pinguin - Disco 2 TD5

Re: Voertuig ingericht als rijdende werkplaats

Geplaatst: zo 29 dec 2013, 23:30
door Dennis
Ik denk dat je het moet vergelijken met de oude ANWB Volkswagen caddy modellen. Laadruime ongeveer het zelfde als defender, en tocht echt een volledig ingerichte werkplaats. Uitschuifbare werkbank met bankschroef. Las apparaat aan boord, reserve onderdelen, start booster, compressor, vele vakjes op maat gemaakt voor specifieke doeleinden. Je zal de auto wel echt moeten ombouwen naar een full service auto/werkplaats. Gereedschapskist achterin telt dus duidelijk niet ! Zal er wel echt werk van moeten maken in combinatie met KVK nummer.

Groeten,

Dennis

RRC EFI & DAF YA-126 Breda

--> mod_embed_images_loadimage('83192274d27788fda02e3c97b695e346', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=https%3A%2F%2Flh4.googleusercontent.com%2FJh3vNNmA1MPPdvh2FCdstkz8jRmRph3ml-q4TtiiqfA%3Dw725-h207-p-no', 'https://lh4.googleusercontent.com/Jh3vNNmA1MPPdvh2FCdstkz8jRmRph3ml-q4TtiiqfA=w725-h207-p-no', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=https%3A%2F%2Flh4.googleusercontent.com%2FJh3vNNmA1MPPdvh2FCdstkz8jRmRph3ml-q4TtiiqfA%3Dw725-h207-p-no', '', 16927661, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Re: Voertuig ingericht als rijdende werkplaats

Geplaatst: ma 30 dec 2013, 01:46
door Bart van Dessel
of maak je invalide dan mag je ook voor kwart tarief rijden en extra brede parkeerplaatsen, ben overtuigd dat zo'n cripy mensen hier rondlopen,

Re: Voertuig ingericht als rijdende werkplaats Succes!!!

Geplaatst: ma 30 dec 2013, 09:37
door Larofun
Voorwaarden bijzonder tarief motorrijtuig ingericht als werkplaats
– Het motorrijtuig heeft een laadruimte waarin permanent een
werkbank is aangebracht.
– Het noodzakelijke gereedschap om de werkzaamheden uit te
voeren, is permanent in het motorrijtuig aanwezig.
– Het motorrijtuig wordt uitsluitend gebruikt als werkplaats.
– Het motorrijtuig wordt niet meer dan 60 dagen per jaar op de
weg gebruikt gedurende vier aaneengesloten tijdvakken. En niet
meer dan 15 dagen per tijdvak als het een kortere periode is.
– Het gebruik van de weg vindt uitsluitend plaats om het
motorrijtuig naar een andere werkplek te verplaatsen.


en een linkje, ook altijd handig
[download.belastingdienst.nl]

Gr. Gert



4 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 30/12/2013 08:41 door Larofun.

Re: Voertuig ingericht als rijdende werkplaats

Geplaatst: ma 30 dec 2013, 13:26
door Erik750SF
Dan is de rijdende winkel interessanter; geen moeilijke inrichtingseisen en de enige restrictie die ik zie is dat je snelwegen moet vermijden.
Heb al even gebeld met de mensen in het blauw (waar het razend druk is) maar ook daar geen andere eisen dan die op de site staan.

Groeten Erik (van de guerrilla kinderboekhandel "nog te verzinnen naam&quot

Re: Voertuig ingericht als rijdende werkplaats

Geplaatst: ma 30 dec 2013, 13:27
door Erik750SF
Dan is de rijdende winkel interessanter; geen moeilijke inrichtingseisen en de enige restrictie die ik zie is dat je snelwegen moet vermijden.
Heb al even gebeld met de mensen in het blauw (waar het razend druk is) maar ook daar geen andere eisen dan die op de site staan.

Groeten Erik (van de guerrilla kinderboekhandel "nog te verzinnen naam&quot)

Re: Voertuig ingericht als rijdende werkplaats

Geplaatst: ma 30 dec 2013, 15:15
door Michael
Iets voor de prikkerswinkel
Wat tijdschriften, petjes, t- schirts, laro leesvoer erin en gaan.

Ik vind het echter wel een nadeel dat je niet de snelweg op mag. Ik heb het wel eens geprobeerd. De Tom Tom ingesteld snelwegen vermijden. Maar dat kost erg veel tijd en brandstof, en als je de grote rivieren over wil moet je vaak opzoek naar pontjes om je naar de overkant te brengen omdat niet elke tunnel of brug voorzien is van een rijstrook voor langzaam verkeer.

Maar wie weet is er iemand onder ons die dit idee goed kan gebruiken.

Als ik het geld had kocht ik een 130 dubbele kabine ( ik heb kinderen)met opzet bak. Deze inrichten als werkplaats en aan de belastingdienst doorgeven dat ik als vrijwilliger assisteer op offroad evenementen als een soort Anwb / EHBO .
Meestal ga ik 1 x per maand dus die 60 dagen zijn voor mij ruim voldoende. Maar helaas ik heb geen 15000+ euro tot mijn beschikking. Maar wie weet wat de loterijen ooit brengen!!

Re: Voertuig ingericht als rijdende werkplaats

Geplaatst: ma 30 dec 2013, 15:55
door Gert
Betreft een mobiele werkplaats zijn er volgens mij nogal wat eisen waaraan je moet voldoen :

ondernemer zijn in de zin van belastingdienst / belasting betalen/ voor meerder klanten werken/ alleen een bestuurdersstoel mogen hebben/ administratie kunnen overleggen/ btw afdragen/kilometerregistratie bijhouden ..........gelukkig allemaal vrij simpel

Ik betaal liever de mrb ondanks dat ik vaak een rijdende winkel aan olie/kvs/snaren/gereedschap etc meesleep in mijn landrover

Re: Voertuig ingericht als rijdende werkplaats

Geplaatst: ma 30 dec 2013, 16:12
door Apke
Gaan we ineens allemaal een prikkerswinkel beginnen

Apke
Beheerder PrikkersWinkel

larrie-nu.jpg --> mod_embed_images_loadimage('8fe2377ff73968a8ffae3471cfe6b060', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.matteman.nl%2Fimages%2Flarrie-nu.jpg', 'http://www.matteman.nl/images/larrie-nu.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.matteman.nl%2Fimages%2Flarrie-nu.jpg', '', 16928438, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Larrie - Serie III 109 Stawag (in onderhoud)
Pinguin - Disco 2 TD5

Re: Voertuig ingericht als rijdende werkplaats

Geplaatst: ma 30 dec 2013, 20:38
door neef Henk
Als we met zijn allen een circus oprichten dan kan je ook in aanmerking komen voor een bijzonder tarief. De enige twee eisen die worden gesteld zijn:

*Het motorvoertuig wordt uitsluitend gebruikt voor het vervoer van kermis of circusbenodigdheden.
*Het motorvoertuig staat ingeschreven op naam van een kermis- of circusexploitant

Doe er je voordeel mee

Anders kan je ook nog gaan voor het vervoer van paarden, hier zijn ook maar 2 eisen voor:

*Het motorvoertuig moet zijn ingericht voor het vervoer van paarden voor de paardensport (Falabella paardjes passen makkelijk op de achterbank)
*Het motorvoertuig mag niet bereopsmatig worden gebruikt voor de paardensport

DUS MENSEN WEES CREATIEF EN NAAI DE REGERING LEKKER TERUG

Groeten neef Henk

Re: Voertuig ingericht als rijdende werkplaats

Geplaatst: ma 30 dec 2013, 21:28
door gimli
hoe ga je vluchtluik maken dan,en wij hebben 2 van die mini krengen maar past niet in een 110, 1 wel en je oploop moet 30graden zijn met .veel geluk kan je evt wel als kleinvee gaan paarden trailer heeft andere eisen.Er zijn ook opel combo's als kleinvee goedgekeurd.en hier rijd een 110 ambulance gekeurd als een veewagen.dus het zou kunnen.



1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 30/12/2013 20:45 door gimli.

Re: Voertuig ingericht als rijdende werkplaats

Geplaatst: ma 30 dec 2013, 23:20
door gimli
Het is zelfs nog makkelijker je hoeft niet eens naar de rdw,je moet een formulier downloaden van belasting en die invullen met foto's van je vee voertuig.en je kan evt een ifor williams huif kopen die zijn speciaal voor schapen vervoer en of mini pony's ,de trailers van ifor williams zijn voor onze mini pony's nog kleiner als een 110,maar bij een 110 heb je de wielkasten die in de weg zitten daarom kan je er maar 1 tegelijk vervoeren,toch iets om serieus om over na te gaan denken,want we hebben ze toch en waarom niet gebruik van maken ,ik ga van de week even informeren naar de mogelijkheden bij de belastingdienst en kijken wat ze hierop te zeggen hebben. word vervolgd.

Re: Voertuig ingericht als rijdende werkplaats

Geplaatst: ma 30 dec 2013, 23:34
door Larofun
motorcrossers hebben hun busjes al massaal omgezet naar veewagen

Re: Voertuig ingericht als rijdende werkplaats

Geplaatst: di 31 dec 2013, 00:16
door Bart van Dessel
Ik heb 2 schapen en 5 kippen, zal die 's op het beige leer zetten van m'n Range Rover en een paar foto's maken voor de belastingdienst samen met de beste wensen voor 2014. Waarschijnlijk komt die foto daar in de kantine te hangen...

Gr, Bart

Re: Voertuig ingericht als rijdende werkplaats

Geplaatst: di 31 dec 2013, 00:19
door gimli
Dus kan niet volgens jouw?of begrijp ik je verkeerd leg het eens uit dan.mvgr

Re: Voertuig ingericht als rijdende werkplaats

Geplaatst: di 31 dec 2013, 00:35
door gimli
aanvraag formulier

[docreader.readspeaker.com]

Re: Voertuig ingericht als rijdende werkplaats

Geplaatst: di 31 dec 2013, 10:02
door Frans Bonnes
Ben alleen benieuwd wat oom agent en de regelgeving er over vertelt als je aangehouden wordt.
En je zou volgens de belastingdienst alleen paarden mogen vervoeren, er blijkt uit niets dat er ook andere dieren vervoert mogen worden.

Re: Voertuig ingericht als rijdende werkplaats

Geplaatst: di 31 dec 2013, 10:02
door Paul Stroink, One-Ten.nl
Mijne is gewoon goed gekeurd als veewagen hoor:

e65eev.jpg --> mod_embed_images_loadimage('68d53e40fda1c5c17e08fba0f6269a52', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fi41.tinypic.com%2Fe65eev.jpg', 'http://i41.tinypic.com/e65eev.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fi41.tinypic.com%2Fe65eev.jpg', '', 16929247, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Re: Voertuig ingericht als rijdende werkplaats

Geplaatst: di 31 dec 2013, 12:00
door neef Henk
Paul,

Denk alleen dat je zo een prent krijgt van oom agent (tenzij je schaap een rijbeijs heeft )

Groeten neef Henk