Pagina 1 van 1

Plaatsing volledig dicht grijskenteken schot 110 sw

Geplaatst: do 26 dec 2013, 23:46
door Bas Wit
Omdat ik nog geen andere auto heb ga ik eerst tijdje de 110 op grijs op de zaak rijden.
Ik wil niet gaan klooien met dakverhoging dus wil ik dicht tussenschot maken.
Nu zag ik vorige week een stationwagon staan met een dicht schot dat begon net achter de 2e deur en recht liep.
Blijft 130cm over dus moet genoeg zijn.
Ook hier staat er een: [link.marktplaats.nl]
Mag dit... Ik kan nl. nergens vinden wat de afstand moet zijn vanaf t stuur/stoel tot het schot.
De meeste zetten hem tot het kleine vaste raampje in de deur, maar ik wil die liever er niet uithalen.

Verder zijn mijn achterste ramen vervangen door zwarte plastic platen, wel in de originele rubbers. Van binnen houten platen. Nu zie ik dit bij veel grijs kenteken 110's maar volgens de regeltjes mag dit toch niet?

Ik hoor graag jullie ervaring

Groeten Bas

Re: Plaatsing volledig dicht grijskenteken schot 110 sw

Geplaatst: vr 27 dec 2013, 00:07
door landroverboer
het gaat om de afstand van achterdeur tot schot die moet volgens mij 125 cm zijn.
gr landroverboer.

Re: Plaatsing volledig dicht grijskenteken schot 110 sw

Geplaatst: vr 27 dec 2013, 01:09
door Marc-my-Words
Bas,

Als de houten platen aan de binnenzijde voldoende "definitief" vast zitten -- ik meen dat tegenwoordig ook gepopnageld mag, en er zijn popnagels met extra grote vlakke koppen die niet in/door het hout trekken -- dan kan men geen bezwaar hebben tegen zwart plastic in de originele raamrubbers (in principe kunnen ze dan zelfs geen bezwaar hebben tegen glas al dan niet met folie zwart gemaakt) dicht is dicht.

Gepopnageld mag dus niet (zie hieronder). 't Moet minstens ook gelijmd zijn (je kan dat lijmen natuurlijk wel prettig zuinig doen - eventueel een strook dun plakband plakken en daar de lijmlaag op, dan kan je een en ander later weer netjes demonteren). Hoewel het er anders lijkt te staan mag je vlgs mij wat de bestaande ruiten (eventueel zwart afgeplakt) laten zitten, als de "opening" (de wettelijke benaming) maar deugelijk is afgedicht.

Ik zou evenwel toch even goed naar een dakverhoging kijken en ook naar de optie van iets hogere veren. Het gaat immers om het verticale hoogte-verschil tussen de lichte deuropening links en het hoogste punt van het dak.

Marc



1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 27/12/2013 20:11 door Marc-my-Words.

Re: Plaatsing volledig dicht grijskenteken schot 110 sw

Geplaatst: vr 27 dec 2013, 19:59
door Ruud
[www.belastingdienst.nl]

Re: Plaatsing volledig dicht grijskenteken schot 110 sw

Geplaatst: zo 29 dec 2013, 20:52
door Bas Wit
Ik kan nergens de exacte afstand vinden waarop het volledig dichte schot geplaatst moet worden.
Op de site van de belasting dienst staat wel het volgende:

QuoteTussenschot:
- direct achter de bestuurderszitplaats over de volle breedte en hoogte van de bestuurderscabine Van:[www.belastingdienst.nl]

Maar als ik naar deze kijk:
grijs.png --> mod_embed_images_loadimage('e52e75478d6ff9f41fde4d9d7f0d4ce9', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=https%3A%2F%2Fdl.dropboxusercontent.com%2Fu%2F871215%2Ffotos%2Fgrijs.png', 'https://dl.dropboxusercontent.com/u/871215/fotos/grijs.png', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=https%3A%2F%2Fdl.dropboxusercontent.com%2Fu%2F871215%2Ffotos%2Fgrijs.png', '', 16927517, 600, 600, 'Loading image ...', false);
of
grijs2.png --> mod_embed_images_loadimage('e770ad7e2a7bb8728e368192f63ca26c', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=https%3A%2F%2Fdl.dropboxusercontent.com%2Fu%2F871215%2Ffotos%2Fgrijs2.png', 'https://dl.dropboxusercontent.com/u/871215/fotos/grijs2.png', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=https%3A%2F%2Fdl.dropboxusercontent.com%2Fu%2F871215%2Ffotos%2Fgrijs2.png', '', 16927517, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Dan is dit een vrij ruim begrip en ben ik bang dat het afhangt van de welwillendheid van de keurmeester?

Verder is de optie met laag schot volgens de RDW alleen mogelijk als er echt een verhoging in het dak zit. Maar ik kan dat echt nergens vinden?
Als ik bijlage II van het volgende document lees: [download.belastingdienst.nl]
Dan zie ik alleen dit: Laadruimte: ten minste 25 cm hoger dan het bestuurders- portier? (dat impliceert toch dat het over het gehele blok het 25 cm hoger is?) want alleen aan achterzijde red ik wel.

Dan snap ik de volgende vragen niet (zal aan mij liggen?)
- heeft de auto een gesloten laadruimte
- vanaf voorruit dak aanwezig

Iemand een idee?

Thanks Bas

Re: Plaatsing volledig dicht grijskenteken schot 110 sw

Geplaatst: zo 29 dec 2013, 23:14
door Disco
Middelgrote bestelauto zonder verhoogd dak (ruimtewagens,minibusjes,terreinauto’s en dergelijke) Middelgrote bestelauto zonder verhoogd dak

Laadruimte (blok)- minimaal 125 cm lang

Dit staat er, dus 125 cm vanaf de achterdeur

Jo

Re: Plaatsing volledig dicht grijskenteken schot 110 sw

Geplaatst: ma 30 dec 2013, 00:24
door Marc-my-Words
Maar d'r staat vlgs mij ook ergens hoe ver het schot maximaal achter het stuur mag staan, en ik vermoed dat deze maat bij een 110 maatgevend is.
Kijk gewoon eens bij een grijze 110 CSW naar binnen en je weet veel (meestal hebben ze daar een laag schot, maar de lengtemaat is dezelfde).

En .. ik weet niet beter dan dat het om het absolute hoogteverschil tussen lichte opening en hoogste punt dak gaat, dus als je genoeg verschil denkt te hebben hoeft wellicht geen opzet-dakje. Hier kan je wellicht het best eens bij een RDW-station vragen hoe ze dit meten. Kom je er niet uit, stel je vraag dan bij de belastingdienst, want die zijn de baas.

Marc

Re: Plaatsing volledig dicht grijskenteken schot 110 sw

Geplaatst: ma 30 dec 2013, 00:38
door landroverboer
tussen achterdeur en schot moet minimaal 125 cm zitten , dicht schot mag met raam er in ,dan heb je geen dak verhoging nodig.
makkelijker kan het niet moeilijker wel.

Re: Plaatsing volledig dicht grijskenteken schot 110 sw

Geplaatst: ma 30 dec 2013, 15:14
door Crazy-G
In de officiële beschrijving die de RDW keurmeesters gebruiken staat dat het schot MAXIMAAL 115 cm achter het achterste punt van het stuur mag staan, dichterbij mag, verder weg niet, daarbij moet je wel rekening houden dat het fiscale blok nog achterin moet passen, maar dat is bij een 110 CSW geen probleem, dat is bij maximaal achteruit plaatsen schot nog zo'n 130 cm.

Bij mij komt het ongeveer zo uit als op de tweede foto bij 114 cm achter het stuur, voordeel is dat je dan geen ramen in de achterdeuren hoeft te blinderen en je het hele rechter zijraam in de laadruimte open mag houden, alleen het linker laadruimte raam en de alpine raampjes moeten dan nog geblindeerd worden.

Zoals ik al in een ander draadje heb aangegeven, als je of iemand anders de officiële omschrijving in PDFwil downloaden, geef even een gil en ik geef je een link waar je hem kunt downloaden, weet je meteen alles . . . . . . . . . .

Gert-Jan.

Re: Plaatsing volledig dicht grijskenteken schot 110 sw

Geplaatst: ma 30 dec 2013, 17:19
door Bas Wit
Ah kijk, dan zit ik goed.
@gert-jan, als je me die link zou willen mailen dan heel graag. Ik kan het document nl nergens vinden: mijn adres " widtdesign apestaaart gmail.com " , Thanks!!

Groeten Bas

Re: Plaatsing volledig dicht grijskenteken schot 110 sw

Geplaatst: ma 30 dec 2013, 18:30
door Crazy-G
U heeft mail meneer.

G-J.

Re: Plaatsing volledig dicht grijskenteken schot 110 sw

Geplaatst: ma 30 dec 2013, 21:18
door Bas Wit
Thanks, maakt veel dingen duidelijk!!

Groeten Bas

Re: Plaatsing volledig dicht grijskenteken schot 110 sw

Geplaatst: ma 30 dec 2013, 22:01
door Henri
Ik weet niet of ik het onduidelijker maak. Ik was vandaag bij het RDW.Gas keuring uitbouw.Heb naar de opties gevraagd .
Ik heb een stage one uit 1980 V8 .109 hardtop.
Er werd qua hoogte gemeten tussen mijn linker deur hoogste punt en achterkant auto hoogste punt, welke hoogte dit moest zijn ben ik vergeten, echter de auto voldeed op dit punt grijs kenteken.
vwb de 4 zij achter ramen moest ik er 3 blinderen ( zijn nu doorzichtig plastiek) mogen niet met een coating, of schilderen) mocht ook niet in het huidige raam frame gezet worden. Wel mocht er een sier strip als lijst om heen. Mijn achter schot was 30 cm hoog, dit was akkoord, laat ruimte 125 haalde ik makkelijk.
echter mijn originele landrover stond al op grijs kenteken met aantekening kampeer inrichting. Aanmelden als nu grijs kent. met een kampeer inrichting ( die er helemaal niet inzit) kun je lastig aanmelden bij de belasting dienst...niet echt zakelijk..lol.

Re: Plaatsing volledig dicht grijskenteken schot 110 sw

Geplaatst: ma 30 dec 2013, 23:48
door Marc-my-Words
Precies.
D'r staat in het PDF verhaal ook precies hoe de 25 cm gemeten dient te worden. Dus kan je zelf een en ander nameten (auto goed leeghalen).
Met wat geluk haal je de 25 cm (en als het net nog 1 cm scheelt dan frot je toch een stripje in het deur-rubber, dan komt de "lichte opening" net iets lager uit).
En dan volstaat dus het blinderen van de laadruimte-ramen (behalve het raam rechts) en het aanbrengen van een 30 cm schot op 115 cm van het stuur (dat schot mag een liggende U zijn in het verlengde van de wielkasten - zo zijn ze ook "af-fabriek&quot.
Een laag schot maakt de auto een stuk universeler in het gebruik !

Marc

Re: Plaatsing volledig dicht grijskenteken schot 110 sw

Geplaatst: di 31 dec 2013, 09:59
door DrentheRover
Soms komt t ook goed uit.
Ik heb mn 110 v8 twee weken geleden om laten keuren naar grijs en moest n schot plaatsen .
Kep daar mooi gebruik van kunnen maken om mn klimtuig ( lijnen,gordel,helm etc. ) aan op te hangen.
Ennnnn de kabine is eerder warm.
Dus voor mij als boomverzorger is het niet zo n ramp. Alleen t werk.(alsof ik niets anders te doen heb.)

Aajetoo Ray

Re: Plaatsing volledig dicht grijskenteken schot 110 sw

Geplaatst: di 31 dec 2013, 15:58
door Marc-my-Words
DrentheRover Schreef:
-------------------------------------------------------
> Soms komt t ook goed uit.

Tja, soms. Als het met laag kan en je hebt géén grote aandrang om zo'n schot te hebben zou ik het wel weten.
En .. als het kan ... en je wilt wel een "klimrek" dan is er niks tegen om aan het lage schot je "klimrek" op te hangen (pardon te schroeven).
Met een laag schot kan je bijv. gewoon een fiets naar binnen schuiven (zeker als je voor het lage schot wat kastruimte maakt en zo daar al een vloertje hebt.
Heb je ook een paar kastjes en/of een vloertje achter dan kan je ondanks het lage schot probleemloos achterin slapen. (Dat slapen gaat met een volledig schot alleen als je hetzij een liliputter bent danwel het schot zo ver naar voren zet dat je achter wel 1,90 hebt maar voor met een lengte van 1,80 nauwelijks meer achter het stuur past.)

Oftewel: Ieder voordeel heb se nadeel.

Marc

Re: Plaatsing volledig dicht grijskenteken schot 110 sw

Geplaatst: di 31 dec 2013, 16:00
door Ruud
En wat al je het schot een "v" vorm geeft met de scherpehoek van de "v" plat 20 cm breed.
Of een "u" vorm van 20cm bij 125cm?
Zitten de ramen niet in de laadruimte toch?



1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 31/12/2013 15:02 door Ruud.

Re: Plaatsing volledig dicht grijskenteken schot 110 sw

Geplaatst: di 31 dec 2013, 20:59
door Crazy-G
Schot moet haaks op de lengteas van de wagen geplaatst zijn, oftewel recht van de ene naar de andere kant.

G-J.