Pagina 1 van 1

Aanschaf 90 2.25 benzine 84

Geplaatst: di 15 apr 2014, 00:47
door Katteker
Beste prikkers,
Naast mijn geschorste diesel 110 heb ik mijn oog laten vallen op een 90 uit 1984. Het heeft een 2.25 benzinemotor.
Ik weet eigenlijk niets van deze motor. Wie kan mij iets vertellen hierover?
De bedoeling is dat we deze auto meer als dagelijkse auto willen gaan gebruiken, beperkt offroad.
Kan me voorstellen dat het niet de meest krachtige motor is, maar betrouwbaarheid? Verbruik? Bekende problemen?
Alvast bedankt!

110 '86 300tdi Katteker
"Aut viam inveniam aut faciam"

Re: Aanschaf 90 2.25 benzine 84

Geplaatst: di 15 apr 2014, 01:26
door Michael
De 2,25 in een series 2 en 3 zijn echt enorm goede motoren. Je moet er geen snelheids wonderen van verwachten maar ik vind het een fijn blokje, lekker stil vergeleken met een 2,25/ 2,5 diesel ik kon er zelfs een aanhanger met 2000 kilo aan de trekhaak mee naar Frankrijk krijgen. Goed bij 70 hield het dan wel zo een beetje mee op op lpg/ benzine heb ik 14 jaar probleemloos gereden. Hij moet natuurlijk zoals elke motor goed onderhouden worden. Ik haalde de 1 op 7 mee maar dan rij ik wel altijd rustig mee. Vrachtwagens bleef ik meestal net voor ( zonder de aanhanger) de 120 kon ik volgens mij net halen als ik flink doortrapte maar in een 88" rij je dan niet meer plezierig 80/90 is eigenlijk een mooie cruise snelheid. Dan kan je ook best de 1 op 7 halen harder kost gewoon meer, meer benzine, meer slijtage, meer herrie ( vooral wind en dergelijke) meer trillen en rammelen dus beter van niet. Een 90 met een 2,25 heb ik nooit gereden wel een 110 diesel 200 TDI uit 84 maar dat is absoluut niet te vergelijken met een korte 88" series uit 1964. comfort en snelheid zijn echt enorm verbeterd met die diesel kon ik de 1 op 10 halen met 90 km/ hr naar de Ardenne en terug met daktent erop. en de 100km/ hr was makkelijk en comfortabel haalbaar met die zelfde aanhanger met een 88" erop ( maar dan haalde ik die 1 op 10 niet meer hoor
De series 2a met 2,25 benzine heb ik al 4 jaar niet meer ( is de 110 voor in de plaats gekomen, je kan niet alles houden helaas) maar ooit wil ik er weer zo een terug.....
Het enigste probleem wat ik met die 2,25 had was dat deze nogal eens gevoelig was voor nat worden bv met doorwadingen of bij mist zolang het motortje liep was het oke maar sloeg hij dan af of moest je hem starten dan moest je de boel ff laten drogen. Ook vreemd was dat met een koude motor hij prima starte, maar warm niet aan de praat was te krijgen! Ik heb toen de ontsteking vervangen door een electronische met een zwaardere bobine en goeie bougiekabels en daarna nooit meer last hiervan gehad. Zal de ouderdom wel geweest ....
Gezien de nieuwe belasting maatregelen zou ik weer voor benzine gaan en dan is de 2,25 benzine veel betrouwbaarder dan een V 8 ( van horen zeggen, ik heb nooit een V8 gehad)
Succes

Re: Aanschaf 90 2.25 benzine 84

Geplaatst: di 15 apr 2014, 02:41
door Exfietser
Zowel de 2,25D en de 2,25B zijn enorm betrouwbaar. Eigenlijk niet stuk te krijgen. Africa is open gelegd met deze motoren. Talloze overlanders hebben alle uithoeken van de wereld met deze motoren bereisd. Erg efficient zijn de motoren niet. Hoewel een tuinhuisje van 2500 kilo voortsleuren met een 2,25D van 63PK en dan 1 op 11 lopen is eigenlijk niet heel gek.

Mijn 2,25B van 51 jaar oud met een verbruik van 1 op 5 (benzine). 1 op 300 (olie), 1 op 4,5 Gas en 1 op 1000 (koelvloeistof) doet het het altijd. Drie maanden stilstand en dan 's ochtends starten op gas bij 22 graden onder nul om de buren met hun moderne bolide naar de garage te kunnen slepen is ook niet zo slecht eigebnlijk.

De motoren zijn wel beetje traag met een kruis snelheid van 90 km/u, maar je komt er wel altijd. Al is het niet snel. En onderdelen zijn vollop verkrijgbaar en niet duur. Eigenlijk gewoon goedkoop zelfs.

Arnold.

Re: Aanschaf 90 2.25 benzine 84

Geplaatst: di 15 apr 2014, 15:18
door Polar Bear 90
Sinds 2 jaar 2,25 petrol '90 uit 84 (County), nooit eerder een Laro gehad dus geen vergelijk met andere motoren maar nadat het benzinesysteem uiteindelijk schoon is geworden loopt het blok met Weber 32/34 carb en elektronische onsteking als een zonnetje.
Motor is niet snel maar in terrein voor mij prima, op de weg in z'n 5e 80/90 gaat soepel (wind mee 120 ook)
Ondanks 2 benzinefilters toch nog wel eens een vuiltje in de carburateur (is er zeer gevoelig op) maar na demonteren/ reinigen weer ok.
Motor dieselt wel regelmatig na ondanks toevoeging loodvervanger en mogelijk vervuilt de carb. daar ook van.
De koude start in de winter gaat vaak moeizaam, na zes keer starten lukt het vaak wel.
Pieter

Re: Aanschaf 90 2.25 benzine 84

Geplaatst: di 15 apr 2014, 16:44
door Alan T
Michael schreef:
Je moet er geen snelheids wonderen van verwachten

tzal nooit een gtietje worden maar een 2.25B in goede staat is toch best wel snel vergeleken met en 2.25D
daarnaast zijn er nog wat paardjes te vinden in het inlaat en uitlaat systeem en niet te vergeten in de ontstekking

Alan

Re: Aanschaf 90 2.25 benzine 84

Geplaatst: di 15 apr 2014, 19:09
door Marc-my-Words
Met een motor-verwarmer (als je 220 bij de hand hebt) moet ie 's winters ook als een zonnetje starten.

Re: Aanschaf 90 2.25 benzine 84

Geplaatst: di 15 apr 2014, 22:48
door Aussie62
Ik heb zelf een series 3 met een 90/110 benzinemotor (wel op lpg) met Fairey overdrive
Motor loopt als een zonnetje en start zomer en winter altijd op gas en is idd zeer stil
Verbruik (rondje Frankrijk) gas 1:7 olie 1: 2500
Toch gaat de motor gaat over 2 weken met pensioen en wordt vervangen door een Tdi omdat we lpg in sommige landen wat moeilijk verkrijgbaar vinden.
We hebben nu twee jaar rondgereden en hebben weinig problemen ondervonden behalve bergje op met 60 km/h met een lading vrachtverkeer achter je
Voor de motor zou ik het dus niet laten
succes, Ed

Re: Aanschaf 90 2.25 benzine 84

Geplaatst: di 15 apr 2014, 23:05
door Disco
in ieder geval tot de 130 pk
automotivecomp.com

Jo

Re: Aanschaf 90 2.25 benzine 84

Geplaatst: wo 16 apr 2014, 00:57
door Nico
Mijn series 3 uit 71 met 2.25 benzine loopt 1 op 6 benzine en 1 op 750 olie.
Top snelheid met terreinbanden ca 90 windje mee. Bij 85 rijdt ie heerlijk.
Starten doet ie altijd direct zowel zomer als winter.
Ontsteking met puntjes en originele 36 mm carburateur.

Re: Aanschaf 90 2.25 benzine 84

Geplaatst: wo 16 apr 2014, 10:08
door Martijn Hagenaars
Hi Katteker,

Fantastisch en betrouwbaar blok. Rij al jaren met mijn series IIa 88 softtop vrijwel elke dag in Katwijk. Rij zowel op benzine als LPG. Start altijd, zomer en winter, ongeacht temperatuur! Aanrader dus. Mocht het blok niet perfect lopen dan krijgt 4x4 van Beelen (Ruud en Joerek) het wel voor elkaar.

Groet,

Martijn Hagenaars

Re: Aanschaf 90 2.25 benzine 84

Geplaatst: wo 16 apr 2014, 10:28
door Katteker
He Martijn,
Ja ik zie je regelmatig rijden of ergens geparkeerd staan (boulevard, hockeyclub) in Katwijk. Rij zelf normaal gesproken met een rode 110 diesel maar deze staat nu geschorst.
Met 4x4beach mag ik weer even rijden. Als ik je ergens aantref dan schiet ik je wel even aan.

Re: Aanschaf 90 2.25 benzine 84

Geplaatst: wo 16 apr 2014, 10:31
door Katteker
Dank allemaal voor de info! Ik ga er eens verder over nadenken. Vooralsnog moet ik nog wat bewijzen/foto's wat betreft identiteit van de auto in handen krijgen. De auto staat niet in Nederland namenlijk. Als ik er zeker van ben (voor zover dat kan...) gaan we eens kijken.