Pagina 1 van 1

Startmotor 2.5 n/a

Geplaatst: di 14 jul 2020, 21:48
door Mudseeker
HH,

Het is al weer een paar jaar geleden dat ik actief was op dit forum. Nu toch maar weer kijken of ik onze serie 3 met 2.5 diesel n/a opgang krijg.

Door omstandigheden, wegenbelasting maar ook persoonlijke omstandigheden heeft ze 5 jaar binnen in een boerenschuur in de hoek gestaan. Vuiler en vuiler, van buiten , maar ook van binnen.

Nu weer naar buiten gesleept , schoongemaakt en nagelopen wat er niet meer werkt of met wegzetten al slecht was.

De startmotor is afgeschreven, nu ben ik opzoek naar een nieuwe.

Maar welke, de keuze is reuze, naar wat is goed en wat is in de prijs en kwaliteit een goede keuze. Een bosch, allmakes of prestolite?
Een startmotor van een 200 TDI gaat passen, maar welke te nemen.

Voor overige vragen kom ik binnenkort vast wel weer in de lucht.
Alvast bedankt.

Remco

Re: Startmotor 2.5 n/a

Geplaatst: di 14 jul 2020, 22:38
door Sylvester
Hi, een tijdje terug heb ik een startmotor gekocht bij Paddock, die liep regelmatig vast en dus teruggestuurd. Advies: geen nieuwe startmotor bij Paddock kopen.
Groet Sylvester.

Re: Startmotor 2.5 n/a

Geplaatst: wo 15 jul 2020, 00:35
door fenix2
Een startmotor van paddock kan verkeren kennelijk. Heb er zelf afgelopen februari 1 vandaan gehaald die perfect werk levert: Starter Motor - smaller Defender TD type. (replacement for larger S3 type), ERR5009N
Deze startmotor loopt sneller dan de standaard series 3 startmotor die ik eerst op mijn 2,25d had. En door de iets kleinere maat geen geneuzel met downpipe uit de weg halen.

Fenna

Re: Startmotor 2.5 n/a

Geplaatst: wo 15 jul 2020, 11:08
door Marc-my-Words
Sylvester schreef:Hi, een tijdje terug heb ik een startmotor gekocht bij Paddock, die liep regelmatig vast en dus teruggestuurd. Advies: geen nieuwe startmotor bij Paddock kopen.
Eenmaal één ondeugdelijke, dus n=1, is casuïstiek en geen erg solide onderbouwing voor een negatief advies.
Alleen al op basis van de ervaring van Fenna staat de teller nu op n=2 en tevens weer quite.

Op basis van de ervaringen mbt slechte kwaliteitscontrole etc. zou je al helemaal geen LandRover willen hebben.
Overigens heb ik nog nooit een betrouwbaarder auto gehad ... je moet natuurlijk wel eerst even de gebreken verhelpen ...
... daarmee heb je denkelijk de beste kwaliteitscontrole ...

Re: Startmotor 2.5 n/a

Geplaatst: wo 15 jul 2020, 12:06
door Geert 88 SIIID
Ik heb er ook al 5 jaar een van Paddock in zitten, zonder problemen.

Gr.

Geert 88 SIIID

Re: Startmotor 2.5 n/a

Geplaatst: wo 15 jul 2020, 22:04
door Jos109D
Dag Remco,
Ook ik heb een paar maanden geleden de startmotor vervangen van mijn serie 3 met 2.5 na diesel.
Deze besteld bij budget parts, bevalt verder prima genoeg power om de motor direct aan te laten slaan.
Succes

Jos

Re: Startmotor 2.5 n/a

Geplaatst: do 16 jul 2020, 09:06
door Mudseeker
HH,

Bedankt voor de reacties.

We hebben er eentje besteld bij paddock, ben benieuwd naar de levertijd.

Remco

Re: Startmotor 2.5 n/a

Geplaatst: do 06 aug 2020, 12:18
door Mudseeker
HH,

Even een feedback.

De startmotor redelijk snel binnen gekregen, netjes verpakt en onbeschadigd.
De uitlaat moest wel even van het spruitstuk af om een beetje ruimte te maken.

Na wat voorbereidende werkzaamheden, wissel van olie en diesel. Alles gespoeld te hebben.
Met de hand getornd te hebben, tegen alle verwachting in direct lopen.

Nu nog de rem bekrachtiging en wat blikwerk vernieuwen en dan gaan we er weer actief mee rijden, tot die tijd blijft het beperkt tot op het land en eigen terrein.

Remco